"אני לא רק דוגמנית, אני שגרירה של ציבור הנכים"

הכירו את צ'לסי ג'יי, דוגמנית בת 23, הסובלת ממחלה המונעת ממנה לעמוד על רגליה ומחייבת אותה לשבת על כיסא גלגלים | צ'לסי מאמינה שדרך הדוגמנות היא יכולה לגרום לשינוי, "צריך לראות נשים מכל הסוגים בתעשיית האופנה"

מאת  | ‏ 20 מאי 2014

צ'לסי ג'יי, מדגמנת על כיסא גלגלים

לפעמים חלומות מתגשמים. זה קורה בעיקר לאנשים שלא נותנים למציאות ולנסיבות לבלבל אותם, והולכים עד הסוף. כך היה במקרה של צ'לסי ג'יי בת ה-23 מבריטניה, שחלמה כל חייה להיות דוגמנית, כאשר תקפה אותה מחלה קשה ומגבילה: תסמונת הטכיקרדיה התנוחתית, מצב שגורם לה לעילפון בכל פעם שהיא עומדת על רגליה.

צ'לסי, שהיתה עד כה בחורה מלאת חיים ושאפתנית, מצאה את עצמה מוגבלת לכסא גלגלים, וכולם ציפו שכעת תנטוש את חלומה להפוך לדוגמנית, אך הצעירה החליטה שמחלות בעלות שם מסובך לא יכתיבו את מסלול חייה והצליחה לחתום על חוזה דוגמנות בסוכנות מיוחדת לדוגמניות בעלות מוגבלויות.

מאז החתימה על החוזה הספיקה צ'לסי לדגמן לא מעט, ובעיקר להפוך למודל לחיקוי ומקור להשראה לרבים. "כשאובחנתי במחלה חשבתי שהכל נגמר," מודה צ'לסי. "בדיוק התחלתי סוף סוף לדגמן, ופתאום מצאתי את עצמי זוחלת בבית על הברכיים ומתניידת בכיסא גלגלים. אני אפילו לא יכולה לעמוד כדי לצחצח שיניים. אבל אז, לאחר שחלקתי את החוויה שלי באתר שלי וברשת, פנו אלי מסוכנות Models of Diversity, ('דוגמניות/מופת של גיוון' בתרגום חופשי) המטרה שלהם היא להכניס מגוון גדול יותר של דוגמניות לתעשייה, ומהר מאוד הם החתימו אותי. עכשיו חיי השתנו מקצה לקצה. אני מדגמנת למותגים גדולים כמו רשת BOOHOO, והשתתפתי בהרבה תצוגות ואירועים. אני אולי לא צועדת על המסלול כמו שחלמתי, אבל אני נותנת הכל גם מכיסא הגלגלים".

מגשימה את החלום. צ'לסי ג'יי מדגמנת

צ'לסי ג'יי בצילומים למותג BOOHOO | צילום: אינסטגרם

המחלה, שהופיעה בשנת 2011, הפתיעה מאוד את צ'לסי, שעבדה באותה התקופה בבית חולים באסקס, כאחות, משמרות של 15 שעות ביממה. "הרגשתי בסדר, ואז פתאום חולשה תקפה אותי. חשבתי שזה כי לא אכלתי כלום בבוקר, אז הלכתי לחדר הצוות כדי לאכול ובדרך התעלפתי. כולם רצו אלי ולקחו אותי למיון. היתה בהלה גדולה כי לא הראיתי כל תגובה. כשהתעוררתי התחיל תהליך ארוך של איבחון ונתינת שם למצב החדש. היה קשה מאוד בהתחלה, אני אדם מלא חיים וצעקני, ופתאום החיים השתנו". כאמור, החיים השתנו שנית, והפעם לטובה, כשהוחתמה בסוכנות ומצאה את מקומה.

"עכשיו אני עסוקה כל הזמן. או שאני מדגמנת או שאני מקדמת את המטרות שלי. אני לא אתן לנכות לעצור אותי. בצילומים אני תמיד הכי מקצועית שאפשר ונותנת לצלם מה שהוא רוצה. לאנשים יש הרבה דעות קדומות על נכים אבל אנחנו אלופים בלהסתגל. אני שוכבת, יושבת או מנסה המון פוזות נוספות."

צ'לסי אומרת שהתגובות של תעשיית האופנה ושל הציבור אליה חיוביות כולן, ושהנכות לא מאיימת כפי שנהוג לחשוב. "הציבור מוכן לראות דוגמניות נכות בתעשיית האופנה," היא פוסקת. "החלומות שלי התגשמו. אני לא רק דוגמנית עסוקה אלא גם שגרירה אמיתית עבור הנכים. היו לי פגישות עם שרים בפרלמנט על הנושא. הגיע הזמן לשינוי. שיראו נשים מכל מיני סוגים בתעשיית האופנה. כולם זקוקים לייצוג הולם בתקשורת. "צ'לסי היא בחורה מדהימה," אומר איינג'ל סינקלייר, מנכ"ל סוכנות הדוגמנות הייחודית. "היא אמיצה ואני יודע שהיא בדרכה להיות ידועה מאוד. היא לא מפסיקה לעבוד למען המטרה שלה, והיא עושה עבור כולנו עבודה מדהימה. ברגע שפגשתי אותה ידעתי שיש בה פוטנציאל מנצח. היא עובדת המון ובקרוב תדגמן עבור 'ולווט אמור', הליין לנשים גדולות של ז'אן פול גוטייה. היא הדוגמנית הנכה היחידה שם ואנו מאוד גאים בה."

והיא גם אופנתית ומגניבה. צ'לסי ג'יי

שגרירה של ציבור הנכים. צ'לסי ג'יי | צילום: אינסטגרם

כיסא הגלגלים הפך לכלי עבורה להעברת מסרים | צילום: אינסטגרם

 • 100%כול הכבוד זה נותן גאווה לנכים.

  מאת: אורח |‏ 29 באוקטובר 2014 | 21:11
 •  כל הכבוד לה!!!!

  הלוואי שתעשיית האפנה ורבים מתחומים שונים יכירו בכך שנכים הם גם בני אדם ושהם מסוגלים לעשות כל דבר ואף יותר מכל בן אנוש ממוצע אחר.

  מאת: נוי (בת 17) |‏ 20 במאי 2014 | 10:45
 •  מרגש ומעורר השראה:)

  http://www.ofriraban.com

  מאת: עפרי |‏ 20 במאי 2014 | 10:07

השאירו תגובה