לעזוב את ארץ לעולם לא

עם עור חלבי, 50 קעקועים ושערות ברגליים, פריס ג'קסון לא נראית כמו הבת של מייקל ג'קסון והיורשת של 100 מיליון דולר. אבל הכל הפוך אצל האיט גירל הזאת: החיים באחוזת נוורלנד היו גן עדן ("לא היינו צריכים חברים, רק את אבא"), העולם האמיתי הוא גיהינום ("סקסיסטי, מיזוגני, גזעני"). ככה זה כשאת בת 19 אחרי תקיפה מינית וניסיון התאבדות, אבל השמועות מתעקשות לתפור לך רומן עם קארה דלווין

מאת  | ‏ 13 דצמבר 2017

כבר לא בנוורלנד (GettyImages-Frazer-Harrison)

כבר לא בנוורלנד (GettyImages-Frazer-Harrison)

פריס ג'קסון עושה הכל כדי שלא תחשדו שיש לה 100 מיליון דולר בבנק. למשל, טיול תרמילאים באירופה שבו היא נראית כמו דרת רחוב: שיער מדובלל, בגדים מוזנחים, מנגנת ביוקללי בכיכרות ומותירה את הרושם הכללי שלא התקלחה יומיים. מדורי הרכילות מצליחים לזהות אותה פה ושם, בעיקר בזכות 50 הקעקועים על גופה והשערות ברגליים ובבית השחי שהיא מטפחת ומעלה לסטוריז, אבל בגדול קשה להבדיל בינה לבין חברה אקראית בקבוצת הפייסבוק "תושבי שכונת פלורנטין". המיתוג העצמי הלא צפוי הזה הוא אחד הדברים שהופכים את פריס, עוד לא בת 20, לאחת הבחורות הכיפיות והמסקרנות בעולם. כאילו, זה והעובדה שהיא הבת של מייקל ג'קסון.

קל לשכוח שהיא הבת של מייקל. אין דרך לצאת כאן לא גזענים, אז רק נאמר שהם ממש לא דומים: היא נראית יותר כמו הבת של ג'ון לנון (שאותו היא מעריצה, ושהאינסטגרם שלה מלא בתמונות שלו). את קריירת הדוגמנות שלה, אותה השיקה השנה עם שער ואדיטוריאל מדוברים למגזין "הארפר'ס באזאר", היא עשתה בכלל בדמותה של מדונה הצעירה. וגם לה היא דומה יותר מאשר לאביה.

במשך השנים פקפקו מדורי הרכילות בקיומו של קשר ביולוגי בין פריס למייקל. כשאחיה הבכור, פרינס, נדרש לסוגיה, הוא אומר שזה פשוט לא משנה. ג'קסון היה אביו וזהו, הזהות הביולוגית לא חשובה. אבל פריס משוכנעת שהיא בתו הביולוגית. "הוא אבא שלי, למה שהוא ישקר לי? אני מאמינה למה שהוא אומר לי כי הוא מעולם לא שיקר לי", אמרה בראיון. למרות שהיא בהירה ותכולת עיניים, פריס מספרת ש"אני רואה בעצמי שחורה. אבא היה מביט בעיניי ומצביע עליי באצבע ואומר: 'את שחורה, תהיי גאה בשורשים שלך". כמובן שיש היתכנות גנטית לקשר ביניהם – יש הרבה אנשים עם הורה אחד שחור שיצאו בהירים מאוד – אבל זה רק מוסיף לסקרנות הכללית שהיא מעוררת.

מי טינקר בל של אבא

היא נולדה ב-1998. אחיה הבכור, פרינס מייקל ג'קסון, תיכף יחגוג 21; אחיה הצעיר, פרינס מייקל ג'קסון השני (בלנקט), בן 15. רשמית, שלושתם ילדיו הביולוגיים של מייקל ג'קסון. פרינס הבכור ופריס נולדו גם לאותה אם, דבי רואו. לא ברור מיהי אמו של בלאנקט הקטן. כלומר יש שלל שמועות, אבל שום דבר רשמי.

פריס ואחיה בילו את העשור הראשון לחייהם בבידוד כמעט מוחלט באחוזת "נוורלנד" של מייקל, 11 אלף דונם שבעל הבית הקים עליהם בין השאר מתקני לונה פארק כמו רכבת הרים וגלגל ענק. הם לא הלכו לבית ספר או לכל מסגרת חיצונית ועטו מסיכות כשהיו צריכים להופיע בפומבי. פריס אפילו לא ידעה על קיומה של אמה עד גיל 10. אז, סיפרה במספר ראיונות, ניגשה לאביה ושאלה אותו אם יש לה אמא. "כן". הוא אמר. היא שאלה אותו איך קוראים לה. "דבי", ענה. זאת הייתה הפעם הראשונה שפריס שמעה על דבי רואו, אחות דרמטולוגית שטיפלה בג'קסון ונישאה לו בסוף שנות ה-90. הם מעולם לא חלקו בית והתגרשו לאחר שנתיים. ג'קסון קיבל את המשמורת הבלעדית על הילדים.

למרות שתיאור ילדותם של פריס, פרינס ופרינס 2 נשמע די מצלק, פריס טוענת שאלו היו שנים מושלמות. הם כמעט לא נחשפו לבני אדם מחוץ למשפחתם ולתקשורת, לא היה לה מושג שאביה הוא זמר מפורסם ואפילו לא שקוראים לו מייקל, רק "דאד" או "דאדי". בראיון ל"רולינג סטון" סיפרה שהוא הציע להם את האפשרות ללכת לבית ספר והם בחרו שלא: "הרגשנו שאנחנו לא צריכים חברים, רק את אבא ואת ערוץ דיסני".

מייקל כינה אותה טינקר בל. הם נהגו לשחק ולבשל ביחד והיא מספרת שהוא היה חם, אוהב ומתקשר. "אבא שלי גידל אותי בבית פתוח מחשבתית. בגיל שמונה התאהבתי במישהי על שער של מגזין והוא לא צרח עליי כמו כל ההומופובים אלא אמר, 'היי, מצאת לעצמך חברה'". מבחינתה של פריס היא חייתה בגן עדן – עד הדבר הכי נורא שקרה בחייה, מותו של אביה כשהייתה בת 11. "תמיד אומרים שהזמן מרפא", אמרה באותו ראיון לרולינג סטון, "אבל הוא לא. אתה פשוט מתרגל לזה. אני חיה את חיי במנטליות של 'אוקיי, איבדתי את הדבר היחיד בעולם שהיה לי חשוב' וממשיכה הלאה, כי כל דבר רע שיקרה לי לא יתקרב למה שכבר קרה לי".

לה ולאחיה אין ספק שהאשמות נגד אביהם בניצול ובאונס של ילדים אינן נכונות. הוא אמנם זוכה, אבל ההאשמות הכתימו אותו לנצח. בעקבותיהן עזבה המשפחה את אחוזת נוורלנד ב-2005 ונסעה לטייל בעולם במשך כמה שנים. היא גם בטוחה שאביה נרצח. "זה ברור, כל החצים מפנים לשם. זה נשמע כמו תיאוריית קונספירציה וכמו בולשיט, אבל כל המעריצים האמיתיים וכולם במשפחה יודעים. זאת הייתה מלכודת".

את פריס ראינו לראשונה ללא מסכה בלוויה של אביה. היא עלתה לבמה ואמרה בבכי: "אני רוצה להגיד שמאז שנולדתי הוא היה האבא הכי טוב שאפשר לדמיין. ורק רציתי לומר שאהבתי אותו כל כך". אחרי מותו עברו היא ואחיה לגור עם סבתה, קתרין, אמו של ג'קסון, וגם נשלחו לבתי ספר לראשונה בחייהם.

פריס לא הצליחה להשתלב. הכישורים החברתיים שלה היה ירודים והיא פשוט הייתה מוזרה מדי. כלומר, מוזרה כמו שרק מישהו שגדל עם מייקל ג'קסון ושהסנדקים שלו הם מקולי קאלקין ואליזבת טיילור יכול להיות. היא הסתובבה עם נערים מבוגרים ממנה ובגיל 14 הותקפה מינית על ידי זר, אבל מעבר לאישור בראיון לרולינג סטונס שזה אכן קרה, היא לא מדברת על זה ומעולם לא התלוננה. משם, הדרך לדיכאון ולסמים הייתה קצרה. היא נהגה לחתוך את עצמה והסתירה זאת ממשפחתה עד שביוני 2013 ניסתה להתאבד על ידי בליעת כדורים וחיתוך ורידים. לאחר מכן עברה לבית ספר חדש, טיפולי, ביוטה. שם קיבלה כלים להתמודדות עם החרדות ועם הדיכאון שלה. היום היא כבר יודעת שזה לא היה רק בגלל האובדן של אביה, אלא גם, כתוצאה ישירה מכך – המפגש עם העולם החיצון. "ברגע שהכירו לי את העולם האמיתי, זה הכה אותי בהלם. הוא היה סקסיסטי, מיזוגני, גזעני ואכזרי. זה היה מפחיד. זה עדיין".

בגיל 13, ארבע שנים אחרי ששמעה בפעם הראשונה את שמה של אמה, ההתמודדות של פריס עם הדיכאון והחרדות הובילו אותה להיפגש לראשונה עם דבי רואו. מאז הן בקשר קרוב. דבי התמודדה עם סרטן השד ופריס הייתה שם בשבילה. היא לא מספרת אם כעסה עליה או אם היה לה קשה עם העובדה שאמה, למעשה, מסרה אותה ואת אחיה לג'קסון – ככל הנראה במסגרת סידור כלכלי כלשהו, בלי להביט לאחור. היא פשוט הכניסה את דבי לחייה והייתה שם בשבילה כשנזקקה לה.

דבי רואו. יש דמיון (צילום: GettyImages-Pool)

דבי רואו. יש דמיון (צילום: GettyImages-Pool)

שעירה, לעזאזל

כשמכירים את סיפור הרקע של פריס, ההווה שלה מובן קצת יותר. היא חיה בקליפורניה, נאיבית ואידיאליסטית, אולי כתוצאה משנים של בידוד ואולי זאת גנטיקה של ג'קסונים. היפיות בלתי נלאית, מלתחה שנראית כאילו נקנתה בחנות "העין השלישית" בשינקין בשלהי הניינטיז, אינסטגרם שכולו חיבוקי עצים ומשפטי השראה. מדגם מייצג ממה שקיבלו לאחרונה 2.3 מיליון העוקבים שלה: "בעולם שבו אפשר להיות הכל, תהיה נחמד"; "העיניים חסרות תועלת אם הנפש עיוורת"; "מה שהעולם זקוק לו הוא חיבוק קבוצתי".

היא מקפידה על חיוביות מוחלטת, מתישה לעתים, ותמונות האינסטגרם שלה כוללות צילומי מסך של תזכורות לחייך. ממש כמו אבא שלה, גם היא באווירת "רפא את העולם": טסה למדינות מוכות הוריקנים ומלריה במטוסים שהיא שוכרת במיוחד ומובילה אליהם טונות של מים ואספקה. היא הומניטרית, לא מפסיקה להתנדב עבור נזקקים, להתפעם מיופיו של העולם, להציל חיות ממקלטים ולהגן על הטבע. לפחות מהבחינה הזאת, זה אדם שסבבה להפקיד בידיו 100 מיליון דולר (חלק מהסכום היא קיבלה בגיל 18, את החלק השני תקבל בגיל 30). היא באמת משתמשת בהם לטובה.

מצד שני, פריס זהירה. היא יודעת מה עבר על אבא שלה ולה עצמה עדיין לא קל להתמודד עם העולם האמיתי. שני אחיה מקפידים לא להיחשף כמעט בכלל בכלי התקשורת; היא דווקא משתפת פעולה בשנה האחרונה ונראה שדי נוח לה בזירת הדוגמנות ומול המצלמות, אבל היא שומרת על המעמד והבידול שלה. היא הרי לא דוגמנית, היא סוג של איט גירל שלא באמת צריכה את זה בשביל הכסף, ולכן יכולה לבחור לעצמה בקפידה את הפרויקטים וההופעות התקשורתיות. היא יכולה להרשות לעצמה לא להוריד שיערות ברגליים, לשמור על סגנון אישי מובחן ובאופן כללי לעשות מה שבא לה.

המראה שלה מעלה את השאלה אם גם היא עשתה פרוצדורות פלסטיות כמו אביה או סתם התבגרה יפה. אין לדעת, אבל היא מספרת שבגיל 12 נתקלה בתגובות מגעילות ברשת לגבי המראה שלה והבינה קצת יותר את אובססיית הניתוחים הפלסטיים של אביה ואת כוחו של ההמון להוריד לך את הביטחון ואת תחושת הערך העצמי. זאת כנראה הסיבה שנזעקה להגן על חברתה, קנדל ג'נר, שספגה הערה מגעילה באינסטגרם לגבי המראה שלה: פריס כתבה בתגובה שג'נר היא "יפהפייה טבעית".

פריס מרגישה מחויבת לקידום דימוי גוף חיובי ומקפידה להגיע לאירועים עם שיערות ברגליים ובבית השחי. "יש אנשים שחושבים שזה סופר דוחה, בעיקר על בנות, אבל על כל גוף אנושי יש שיער. זה טבעי, תתגברו", היא כתבה באינסטגרם. לטוויטר היא העלתה מם חמוד על כך שכששואלים אותה למה היא לא מתגלחת, היא עונה ב"ווינטר איז קאמינג".

לפני שנה עזבה פריס את בית סבתה, קתרין, וכיום היא מתגוררת בדירה ששימשה את אביה: הוא הקליט שם את "ביט איט". היא מגדלת שלל חיות ומאזינה לג'סטין ביבר, דיוויד בואי ומוטלי קרו. וגם לאביה, כמובן, שחלק ניכר מ-50 הקעקועים שלה מוקדש לזכרו. היא אומרת שהיא פחות בעניין של להיכנס לעולם המוזיקה ומעדיפה להתמקד בדוגמנות, במשחק ובהעלאת מודעות סביבתית, אבל כן אוהבת לנגן בשלל כלי נגינה.

זה שמתנגד לחולצות וזאת שמתנגדת למוות   

פריס צעירה מכדי שיהיה לה עבר רומנטי עשיר. היא יצאה במשך שנה עם מתופף חמוד בשם מייקל סנודי; מאז שנפרדו היא נראתה במלבורן קאפ, מרוץ הסוסים הידוע של אוסטרליה, עם דוגמן בשם טיילר גרין שלפי האינסטגרם שלו מתנגד אידיאולוגית לחולצות. במסע הנוכחי שלה לאירופה היא נצפתה עם חברה הטוב מקולי קאלקין, וגם עם קארה דלווין במועדון לונדוני. טיב הקשר ביניהן לא ברור, אבל ב"דיילי מייל" כבר השחילו רמז: "לא ידוע שהן חברות, אבל הן עזבו יחד במכונית, לפי ההערכה למלון של קארה". עם ובלי קשר, לפי מדורי הרכילות, משפחתה של פריס מודאגת מהבילויים שלה ומהאנשים החדשים בחייה והיא מנסה למצוא את האיזון בין לבלות כמו כל נערה בגילה ובין לא לשקוע שוב לסמים ואלכוהול.

הפעילות הענפה של פריס ברשתות החברתיות כבר הייתה אמורה לסבך אותה עם פליטות פה לא מודעות של בת 19, אבל אפילו הפעם היחידה שבה זה כמעט קרה הייתה תמימה לגמרי. כמה שעות לאחר הטבח בכנסיה בטקסס שבו נהרגו 26 בני אדם, בנובמבר האחרון, היא צייצה בטוויטר: "למה לעזאזל אנשים ממשיכים למות". כמה אנשים הרימו גבה על הציוץ בטיימינג הלא מאוד רגיש, והיא מיד התנצלה וגילתה שאפילו לא שמעה על הטבח. כנראה שפליטות פה איומות והסתבכויות דיפלומטיות הן פשוט לא הכיוון שלה. חבל.

בשנה הבאה תופיע פריס בסרט "גרינגו" עם שרליז ת'רון וטנדי ניוטון. היא כבר נכנסה לשלל רשימות "האנשים היפים בעולם" ועושה רושם שכולם נורא בעניין שלה. תמונות מהאינסטגרם שלה ממלאות את מדורי הרכילות, צילומי פפראצי שלה מתקבלים בהתלהבות והווייב הכללי מחבק ומפרגן. כמה זה יחזיק? תלוי. בשלב מסוים היא תצטרך להתעלות מעבר לייחוס הנחשק והמסקרן ולהוכיח שהיא יותר מאפיזודה חולפת. ככל הנראה, היא עברה מספיק בחיים כדי להתמודד עם כל אופציה שלא תבוא. וגם אם יתברר שהיא לא יותר מהבת של מייקל ג'קסון, אז גם להיות הבת של מייקל ג'קסון זה לא רע בכלל.

לפעמים בסנדלי שורש, לפעמים בדיור (צילום: GettyImages-Alberto-E.-Rodriguez)

לפעמים בסנדלי שורש, לפעמים בדיור (צילום: GettyImages-Alberto-E.-Rodriguez)

ילדות רגילה בסך הכל (צילום: GettyImages-Jason-Kirk)

ילדות רגילה בסך הכל (צילום: GettyImages-Jason-Kirk)

שמועות על רומן עם קארה דלווין (צילום: GettyImages-Frazer-Harrison)

שמועות על רומן עם קארה דלווין (צילום: GettyImages-Frazer-Harrison)


עם האחים, פרינס ופרינס (צילום: GettyImages-Kevin-Winter)

עם האחים, פרינס ופרינס (צילום: GettyImages-Kevin-Winter)

לא הלכו לבית הספר עד גיל 11 (צילום: GettyImages-Dave-M.-Benett-AFP)

"הרגשנו שאנחנו לא צריכים חברים, רק את אבא ואת ערוץ דיסני" (צילום: GettyImages-Dave-M.-Benett-AFP)


בלוויה של אביה (צילום: GettyImages-Handout-AFP)

בלוויה של אביה (צילום: GettyImages-Handout-AFP)

עדיין בהלם מהעולם שבחוץ, אבל מתחילה להתרגל (צילום: GettyImages-Dimitrios-Kambouris)

עדיין בהלם מהעולם שבחוץ, אבל מתחילה להתרגל (צילום: GettyImages-Dimitrios-Kambouris)

השאירו תגובה

 

 • אני ממש אוהב את האתר שלך.. אחלה צבעים והתבנית עיצוב מעולה. פיתחת את האתר לבד? בבקשה תענה חזרה אני בדיוק עובד על אתר משלי ואשמח אם תשתף אותי באיזה תבנית אתה משתמש.

  https://www.conspiracy.co.il

  מאת: עמנואל רז |‏ 26 באוקטובר 2020 | 22:46
 • מעניין שתגובות חיוביות עליה או על מייקל ג'קסון אתם לא מפרסמים.
  מה בדיוק האג'נדה שלכם?
  כתבתי כאן פעמיים (!) תגובה לאלה שרשמו כאן "פסיכית כמו אבא שלה" ו"אבא פדופיל" ולא טרחתם לפרסם. אז אני אגיד את זה שוב:
  היא נשמעת אדם הרבה יותר מועיל לחברה, חיובי ונורמלי מרוב האנשים – בטח מאלה שעסוקים בלספור כמה כסף יש לה ולשכוח שהיא גדלה בלי הורים, בבידוד מהעולם החיצון ובלי חיים נורמליים, והיא בכל זאת הולכת בדרך של אביה ששבר שיא גינס בתרומות לצדקה. וגם נמצא לא אשם בהאשמות נגדו, לכל הנשמות הטובות ששכחו.

  בטח גם את זה לא תפרסמו, עורכי טוקבקים יקרים של FF?

  מאת: gi |‏ 20 בדצמבר 2017 | 19:24
 • פסיכית כמו אבא שלה

  מאת: קורין |‏ 16 בדצמבר 2017 | 13:18
 • איזה אנשים צרי עין אתם. זה שיש לה כסף זה הכי לא אומר שהחיים שלה ורודים. אני מרחמת עליה. ילדה שגדלה בלי אבא ואמא, זה איום ונורא. שום כסף לא מפצה על זה. לא מפליא אותי שהיא הגיעה למצב הזה. אתם חושבים שכסף פותר הכל אבל הוא רק מקור לבעיות.

  מאת: מישי |‏ 16 בדצמבר 2017 | 13:07
 • זה נקרא – חופשייה! למה תמיד לחפש ולתייג את השלילי בכל אדם ?!
  תהנו ו ממה שיש לכם ותחיו חופשיים:)

  מאת: מקס |‏ 16 בדצמבר 2017 | 09:51
 • הומלס הוא מי שרשם את הכתבה

  מאת: גאון |‏ 15 בדצמבר 2017 | 13:29
 • אין שום היתכנות גנטית לעיניים הכחולות.שלה כבת ביולוגית למייקל. אין במשפחת ג'קסון המורחבת אף אחד עם עיניים כחולות.וזה גן רצסיבי (חייב להיות איפה שהוא ברקע אצל שני ההורים כדי להפוך דומיננטי)
  הקיצור לא בת ביולוגית וזה ככ ידוע וברוא שחלאס

  מאת: טל |‏ 14 בדצמבר 2017 | 22:48
 • ממש מודל לחיקוי… היפית על סמים. אין פלא שניסתה להתאבד, אפילו היא לא יכולה לסבול את עצמה. בטח האבא הפדופיל שלה גאה בה.

  מאת: אזרח |‏ 14 בדצמבר 2017 | 20:29
 • העולם זקוק לביטול שיטת הכסף
  זה מה שהעולם זקוק לו יותר מכל
  מכאן כל הרוע נובע…

  מאת: Giaa |‏ 14 בדצמבר 2017 | 19:16