קוטור על קצות האצבעות: מניקור בהשראת שאנל

אם אין לנו מספיק תקציב לרכוש פריט של שאנל, נצייר אותו | גולדי פורמן מלמדת אותנו ליצור, שלב אחר שלב, ציפורניים משובצות בהשראת קולקציית אביב קיץ 2014 של בית האופנה הצרפתי

מאת  | ‏ 31 מרץ 2014

מניקור בהשראת קולקציית אביב קיץ 2014 של שאנל | צילום: גטי אימג'ס

גם 43 שנים לאחר מותה, קוקו שאנל נחשבת לאחת הנשים המשפיעות ביותר על עולם האופנה. קרל לגרפלד, המעצב הראשי של המותג, דואג לשמר את המורשת של קוקו באמצעות אינטרפרטציות מודרניות לקלאסיקות האייקוניות שהפכו למזוהות עם שאנל, האישה והמותג.

בקולקציית אביב 2014, ניתן למצוא לא מעט דוגמאות הממחישות זאת, כמו שרשרת קולר עם פנינים ענקיות או אפודת טוויד בפוקסיה בוהקת, שזורה בחוטי כסף למראה עתידני. אבל עד שיהיה לנו מספיק כסף כדי לקנות את הבגדים, נתנחם בעיצוב ציפורניים בהשראת העיצובים.

צילום: גולדי פורמן

חומרי עבודה:

צילום: גולדי פורמן


שלב 1 (Base Coat):
נמרח שכבה של בסיס לק, שתגן על הציפורניים ותמנע את הכתמתן. אני השתמשתי ב- Seche Clear –Crystal Clear Base Coat.

שלב 2 – צבע בסיס: נמרח על הציפורניים שתי שכבות לק בצבע כסוף מטאלי וחלק. אני השתמשתי בלק הכסוף של אססי– Essie – Loophole. נמתין לייבוש מלא של שכבת צבע הבסיס.

שלב 3 – יצירת תבנית בד הטוויד: עבור כל אצבע נשתמש בשש רצועות של סלוטייפ דק. נניח שלוש רצועות בכיוון אנכי ובמרווחים שווים וזהים בגודלם.

טיפ: התחילי בהנחת הרצועה האמצעית ואחר-כך עברי לימנית והשמאלית על מנת שיהיה לך קל יותר לשמור על מרווחים שווים בין הרצועות לקבלת תבנית ריבועים סימטרית. כעת נניח שלוש רצועות בכיוון האופקי ובמרווחים שווים וזהים בגודלם.

טיפ נוסף: התחילי בהנחת הרצועה האמצעית ואחר-כך עברי להנחת הרצועה התחתונה והעליונה.

שלב 4 – מילוי תבנית הטוויד: נמרח שתי שכבות של לק בצבע ורוד בוהק ומרהיב. אני השתמשתי בלק ניאון בצבע פוקסיה של אססי–Essie – Flirty Fuchsia.

שלב 5 – הסרת הרצועות: נסיר את רצועות הסלוטייפ בעדינות ובזהירות.

שימי לב: התחילי בהסרת רצועות הסלוטייפ האופקיות (העליונות) ואחריהן הסירי את הרצועות האנכיות (התחתונות) בניגוד לכיוון המריחה.
נמתין כדקה לייבוש קוביות צבע הלק הורוד, בטרם נעבור לשלב הבא.

שלב 6– מייבש לק (Top Coat): נסיים את היצירה במריחת שכבת מייבש לק על הציפורניים, שתקצר את זמן ייבוש היצירה ותשמר אותה לאורך זמן. אני השתמשתי במייבש הלק של סשויט – SecheVite Dry Fast Top Coat.

שימי לב: ניתן ליישם את אותה הטכניקה בקומבינציות צבעים נוספות, על מנת לקבל דוגמאות המזכירות חליפות טוויד מקולקציות שונות של שאנל (לדוגמה שחור ולבן או כחול ואדום הקלאסיים של שאנל).

שאנל על הציפורניים | צילום: גטי אימג'ס

לבלוג של גולדי פורמן.

השאירו תגובה