לפני השקיעה: מניקור קסום לימים חמים במיוחד

אמנם בחוץ חם כמו בגיהנום, אבל לפחות הצבעים המשתנים של שקיעת החמה הופכים את העולם לקצת יותר יפה וענוג. בהשראתם הכנו מניקור שגורם לציפורניים להיראות כמו ציור מים רומנטי. ככה עושים אותו, שלב אחר שלב

מאת  | ‏ 2 אוגוסט 2015
מניקור שעושה חשק לשקיעות מרהיבות (צילום: גולדי פורמן)

מניקור שעושה חשק לשקיעות מרהיבות (צילום: גולדי פורמן)

היום הוכרז כיום החם ביותר מזה חמש שנים, אבל לא באמת היינו צריכים חזאים שיגידו לנו כי יציאה מהמזגן לא באה בחשבון. האוויר העומד והלחות העיקשת הם אמנם הצדדים הפחות חיוביים של אוגוסט, אבל הרשו לנו להתעלם מהם לרגע, ולנסות להתמקד דווקא במה שעושה אותו לאחד החודשים הקסומים בשנה.

אז כן, חם, נורא. אבל הימים ארוכים ושמשיים, ומספקים לנו את כל מנת ויטמין D שאנחנו זקוקים לה. ואז, כשהשמש מתחילה לשקוע, מתחיל הקסם האמיתי. השמיים נצבעים בורוד וכתום המרוחים באופק כמו ציור של ויליאם טרנר, והחיים נראים קצת יותר ענוגים. ההמלצה שלנו, ללכת אל החוף עם מישהו אהוב ובקבוק יין צונן ולהתבונן על השקיעה מבעד לענפי עצי הדקל. המניקור הנ"ל הוא בדיוק ההשראה לכך.

חומרי עבודה:

מה שתצטרכו (צילום: גולדי פורמן)

מה שתצטרכו (צילום: גולדי פורמן)

שלב 1: (Base Coat): נמרח שכבה של בסיס לק, שתגן על הציפורניים ותמנע את הכתמתן (אני השתמשתי ב-Crystal Clear Base Coat של Seche Clear)

שלב 2: צבע בסיס: נמרח על הציפורניים 2 שכבות לק בצבע צהוב בוהק (אני השתמשתי בלק צהוב של אנני ANNY – Indian Sun). נמתין לייבוש מלא של שכבת צבע הבסיס.

שלב 3: שקיעה קייצית: הפעם נלמד טכניקה פופולרית בקרב הנייליסטות שמערבת שימוש בספוגית מייק-אפ באמצעותה ניצור מראה "דגרדה" (מדורג בצרפתית). בטרם נתחיל, אני רוצה לשתף אתכן בטריק קטן שנייליסטות משתמשות בעיצובי ציפורניים מורכבים ו"מלכלכים יותר" והוא מריחת לטקס נוזלי לגוף. הלטקס, שדומה בתכונותיו לדבק פלסטי נוזלי פשוט, שומר על מסגרת הציפורן שלנו נקייה. כיצד הוא פועל? הלטקס מתייבש על העור במהירות ומאפשר לנו לקלף אותו יחד עם הלק שנמרח עליו, בכך הוא שומר על העור שמסביב לציפורן שלנו נקי משאריות צבע. גאוני!

א. לטקס נוזלי: נמרח שכבה דקה של לטקס נוזלי מסביב לציפורן. יש להשתדל למרוח אותו כמה שיותר קרוב לשטח הציפורן מבלי לעלות עליה (אני רכשתי את הלטקס הנוזלי בחנות ניילס בדיזינגוף סנטר בת"א ב-39 שקלים)

ב. דגרדה: נמרח על קצה ספוגית מייק-אפ פשוטה 3 פסים נדיבים של צבעי לק, אחד אחרי השני: ורוד פוקסיה, כתום לוהט וצהוב בוהק. שימו לב, הצבע שימרח בקצה של הספוג הוא זה שיונח על הבסיס הפנימי של הציפורן. קצה הספוגית צריך להיראות כמו בתמונה מטה (אני השתמשתי בלקים של אנני בצבעי פוקסיה, כתום וצהוב ANNY – Dazzling Footwear, Summer-Time, Indian sun  בהתאמה).

כעת, יש לאחוז בספוג בסמוך ובמאונך לציפורן. נצמיד ונעבור עמו מעל הציפורן בצורה מעגלית (מצד לצד) על מנת לכסות את כל שטחה. ייתכן ותצטרכו לחזור על הפעולה מספר פעמים עד שיתקבל מראה אטום. אפשר להוסיף צבעי לק על פי הצורך

ג. הסרת הלטקס: הפעולה עם הספוגית בוודאי לכלכה את מסגרת הציפורן, אך הודות ללטקס הנוזלי שמרחנו, תכף זה יעלם! פשוט קלפו את החומר בעדינות ובמקשה אחת. אם נותרו כתמי צבע לק נוספים מסביב לציפורן, הטבילו מקלון צמר גפן במעט מסיר לק, והסירו את השאריות בעדינות

שלב 4: עץ דקל:
א.
נצייר פס פרנץ' בצבע שחור בקצה הציפורן
ב. נשרטט באמצעות מכחול דק את גזע עץ הדקל, עד לגובה של חצי הציפורן
ג. נוסיף עלים גדולים של עץ הדקל בהדרגה ובאופן חופשי, כפי שמופיע באיורים מטה. נמתין כדקה לייבוש צבעי הלק.

שלב 5: מייבש לק (Top Coat): נסיים את היצירה במריחת שכבת מייבש לק על הציפורניים, שתקצר את זמן ייבוש היצירה ותשמר אותה לאורך זמן.  (אני השתמשתי במייבש הלק של סשויט – SecheVite Dry Fast Top Coat)

שלב אחר שלב (צילום: גולדי פורמן)

שלב אחר שלב (צילום: גולדי פורמן)

>> לבלוג של גולדי פורמן

השאירו תגובה