אזעקת טרנד

ליבי במזרח: את חייבת גלביה בארון

הפריט הנוח ביותר שתלבשי מככב על מסלולי התצוגות וברחובות העיר | גלביה מאווררת ונונשלנטית היא הטרנד החם של הקיץ

מאת  | ‏ 17 יולי 2013

Hanne blochh ל-the brunch. מחיר: 1,750 ש"ח | צילום: יח"צ

האקלים מוליד חיפוש אחר פתרונות יצירתיים יותר מ"כלום" לשאלה מה ללבוש כשיוצאים אל הרחוב, ובין שלל התשובות, אחת האלגנטיות והאקזוטיות היא הגלביה.

המקור: הגלביה והקאפטן נלבשים כבר יובלות, לכל הפחות, על ידי שלל תרבויות ברחבי העולם, אבל הגלאביה מזוהה בעיקר עם תרבות מצרים והקאפטן עם תרבויות סובבות איסלאם. בכל מקרה הגלביה כבר מזמן לא נחלתם הבלעדית של איכרים מצרים, ונלבשת בגאון על ידי פאשניסטות מפורסמות כאנונינמיות, מכל קצוות תבל.

מימין לשמאל: לורנס דוליג'ה ודיזל בלאק גולד | צילום: יח"צ

SISTER M, מחיר: 880 ש"ח | צילום: ינאי יחיאל

דבר המעצבים: בעולם, כל מגמת אוברסייז מגובה בשמלות מקסי רחבות עם שרוולים ארוכים. אולי לא כולם קוראים לזה גלביה אבל הם יודעים מצוין איך ללבוש את זה. בגזרת בגדי החוף והריזורט מדובר בלהיט רב שנתי (ככל הנראה מדובר בבגד הפנאי הנוח ביותר אי פעם).

just cavalli. ניתן להשיג בפקטורי 54, מחיר: 5,490 ש"ח | צילום: יח"צ

אביב קיץ 2013, מימין לשמאל: ורסאצ'ה ודיאן פון פירסטנברג

בארצנו הקטנטונת גלביות נהוגות לאורך השנים גם כן. בשנים האחרונות הקפיצה המשמעותית ביותר לתודעה הציבורית התרחשה עם הצגת הקולקציה של דורית בר אור למותג Pas Pour Toi בשבוע האופנה הראשון בתל אביב. הקולקציה נעה כולה סביב הגלאביה, בטייק אוף סקסי, שקוף ומעוטר בעיטורי מתכת זהובים. ידועניות מיהרו לרכוש ולהיראות ארוזות בבגד האוורירי, והקולקציה קטפה שבחים. מאז בר אור המשיכה לכיוון אום כולתומי פחות וניסתה למשוך לרוח אירופאית יותר אבל את הגלביות זוכרים לה.

אתי צאיג ומירב הדרי פתחו בנווה צדק חנות שלמה שסובבת סביב רוח הגלביה, בעיקר כבגד פנאי אך גם כלבוש יומיומי למשרד וכבגד ערב מחייב פחות מהגלביות הנוצצות של בר אור. ברקמה ובדים נושמים ומזמינים הן מעבירות את הגלביות לימינו אנו. שלל חברות ההלבשה האחרות לא נשארות חייבות ומציעות פתרונות משלהן לטרנד הזה.

"גלביה" - אתי צאיג ומירב הדרי | צילום: עדי הלמן

מימין לשמאל: אבישג ארבל וקום איל פו | צילום: גיא כושי ויריב פיין, אסף עייני

הסלבס מיישמות: מי עדיין לא לבשה את הפריט הנוח? אנה ארונוב התעטפה בשפע הזה, דורית בר אור כמובן, נינט טייב ומיכל אנסקי התהדרו בלוק הנונשלנטי וגם בר רפאלי קיבלה את פרס אשת השנה של מגזין ג'י קיו בגרסה שמלתית אמנם אבל עדיין קורצת ללוק, מאת דורית בר אור.

בר רפאלי לובשת דורית בר אור, מיכל אנסקי רויאל ברויאל ג'יפסי של מיכל מונקה | צילום: גטי אימג'ס

נינט בגלביה של החנות "גלביה" | צילום: צ'ינו פפראצי

בגזרה החו"לית ניתן למנות את סלינה גומז שנראתה ממש כמו נסיכה מאלף לילה ולילה בשפע הבד התכול ואת קייט מוס שצעדה על שטיח אדום כזה או אחר בעקבי סיכה דקיקים, וגלאביה ארוכה וישרה מעוטרת בכבדות ברקמה מורכבת.

קייט מוס, סלמה בלייר וסלינה גומז

תרגום להמונים >>1. גלביה לעלמה ובנקר, מחיר: 1,189 ש"ח
2. דיזל, מחיר: 700 ש"ח
3. תמר פרימק, מחיר: 2,780 ש"ח
4. SISTER M, מחיר: 880 ש"ח
5. גלביה, מחיר: 790 ש"ח
6. סאקס, מחיר: 299 ש"ח
7. קרייזי ליין, מחי: 100 ש"ח
8. MIKI B, מחיר: 449 ש"ח
9. צ'או בלה, מחיר: 289 ש"ח
10. רליג'ן לסטורי, מחיר: 599 ש"ח