חדשות

ג'ון גליאנו יעצב שמלה למועמדת הישראלית לאירוויזיון?

מגעים מתקדמים בין ג'ון גליאנו שהואשם באנטישמיות למורן מזור, הזמרת המייצגת אותנו באירוויזיון הקרוב. האם המעצב מנסה לתפור את דרכו חזרה אל הלב היהודי? | מזור כבר סולחת: "כולנו בני אדם, אני אשמח שיעצב לי שמלה"

מאת  | ‏ 10 אפריל 2013

גליאנו ומורן מזור | צילום: ג'טי אימג'ס, צילום מסך

מסתמן כי הגאון האגדי של עולם האופנה, הידוע בהתבטאויותיו האנטישמיות, יעצב שמלה לטקס האירוויזיון עבור נציגתנו מורן מזור. "גילי אלגבי, הסטייליסט שלי, ערך כמה פניות למעצבים בינלאומיים וישראליים ובינם גם ג'ון גליאנו. לשמחתנו, הוא נענה בחיוב והסכים לאתגר ההלבשה", מגלה מזור.

לא נראה לנו שמזור, 23, זוכת המקום הראשון בתכנית הריאליטי "אייל גולן קורא לך", תיארה לעצמה שהמעצב הלא אנונימי בעליל יעצב עבורה שמלה לטקס.

כבר פינטזת על שמלה מסוימת שגליאנו יעצב?
"אני מחכה סקרנות ובהשתאות לדגם שישלח לי, אני מקווה ללבוש שמלה שארגיש בה בנוח".

האם שמלת האירוויזיון תהיה דומה לזו? היידי קלום לובשת ג'ון גליאנו | צילום: גטי אימג'ס

מי שהיה המעצב הבכיר של בתי האופנה ג'יבנשי ודיור קיבל את ה"מוניטין" העולמי שלו לאחר התבטאויותיו האנטישמיות. לפני שנתיים תועד בוידאו מגדף בביטויים גזעניים עוברי אורח שישבו בבית קפה פריזאי. בצרפת לא שתקו, גליאנו הועמד לדין ואף נמצא אשם בשימוש בביטויים אנטישמיים אשר מהווים עבירה פלילית בארץ הבגט. לאחר שהסקנדל עורר שחקנים כמו נטלי פורטמן שהייתה חתומה בזמנו על חוזה פרסומי של בית דיור להתרעם על גליאנו, בית האופנה כריסטיאן דיור החליט לפטרו לאלתר.

הדחתו מכס המלכות הייתה קצרה למדי, ובעזרת חברים כמו אוסקר דה לה רנטה ואנה ווינטור למעצב המוכפש ניתנה הזדמנות נוספת וקאמבק מסעיר.

לפני כחודשיים נתפס גליאנו יוצא מביתו בניו יורק בלוק חסידי שאינו משתמע לשני פנים, ושוב קמה סערה תקשורתית סביב הלוק החרדי. גליאנו מיהר להגיב והסביר שהוא "פשוט מחבב את המראה הצנוע".

את חושבת שהוא הסכים לעצב לך שמלה כדי להביע חרטה ולזכות באהבת העם היהודי?
"אין כל קשר בין השניים. גליאנו התנצל בפומבי על התבטאויותיו, זאת גדולה לסלוח וכולנו בני אדם".

ג'ון גליאנו | צילום: ספלאש