סמנו ביומנים: 24-27/10 – שבוע האופנה בחולון

זאק פוזן | צילום: גטי אימג'ס

גם הוא מגיע. זאק פוזן | צילום: גטי אימג'ס

זה הזמן למהר ולהרשם לאירוע האופנה השווה של השנה בישראל – שבוע האופנה של חולון. זו השנה השלישית שהעיר חולון יוזמת אירוע בינלאומי בתחום האופנה, שתפס תאוצה עם מעמדו של מוזיאון העיצוב חולון בזירה הבינלאומית. כאן אצלנו ב-fashion forward תוכלו למצוא את כל העדכונים החמים ולהרשם לכנס.

השנה הורחב הכנס הבינלאומי השנתי לשבוע של פעילות שיכלול פרויקטים של מיטב אנשי תעשיית האופנה בארץ, מסיבת אופנה מיוחדת, שבוע הקרנת סרטי אופנה בבכורה ישראלית בסינמטק חולון וייערך בהשתתפות כמה מהשמות המובילים מתעשיית האופנה העולמית שיתארחו במוזיאון, ירצו על עבודתם, ויקיימו כתות אמן. כמו כן, ייקחו חלק בפאנלים השונים עם אנשי אופנה ישראלים.
שיאו של שבוע האופנה חולון יתמקד בסדרת אירועים שיתקיימו בימים שלישי-חמישי, 27-25 באוקטובר במתחם מוזיאון העיצוב והמדיטק ובהקרנת תוכנית קולנועית במהלך השבוע כולו, (27-24 באוקטובר).
תחת התמה הראשית של האופנה כמוקד בינתחומי לעיצוב ולתרבות יעסוק שבוע האופנה חולון בשני נושאים עיקריים: השפעת העידן הדיגיטלי על עיצוב, שיווק, הפצה ומכירה של אופנה: בחינת המתח הנוצר בין החזרה למסורת ועבודת היד לבין העולם הדיגיטלי, וכן נקודות המפגש של עולם האופנה עם שדות תרבות שונים ועם דיסיפלינות אחרות בעולם העיצוב.

בין האורחים:
זאק פוזן (Zac Posen) מעצב-על הנחשב "לילד הפלא" של עולם האופנה, שכבר בגיל 21 הקים חברה ומצא את דרכו ללב עולם האופנה. פוזן זכה כמעט בכל הפרסים האפשריים של תעשיית האופנה האמריקנית ונחשב למעצב האהוב על נשות הוליווד והחברה הגבוהה בארה"ב.
סטפני לקאבה (Stephanie LaCava), כתבת ועורכת אופנה, הכותבת עבור הניו יורק טיימס, Vogue ועוד. מומחית להשפעת המדיה והעולם הדיגיטלי על תעשיית האופנה. בשנים האחרונות הפכה לקאבה לאייקון אופנה וסלבריטאית בפני עצמה.
אימרן אמד (Imran Amed) מייסד ועורך ראשי של האתר "Business of Fashion" הכולל כתבות על תעשיית האופנה מרחבי העולם, דיווחים על מגמות בולטות של המהפכה הדיגיטלית והשפעתה על מותגים וצרכנים ומדורים שעוסקים בהיבטיה השונים של האופנה בעידן הנוכחי. אמד משמש גם כיועץ בכיר לחברות האופנה החשובות בתחום המדיה הדיגיטלית ופיתוח עסקי.
רון ארד (Ron Arad), המעצב והאדריכל המצליח, ומתכנן מבנה מוזיאון העיצוב חולון, שעליו זכה בפרסים רבים, יחשוף במסגרת שבוע האופנה חולון את קו המשקפיים החדשני בעיצובו.
מארק וורת' (Marc Worth) יזם מהמשפיעים והחשובים בחיבור בין אופנה למדיה דיגיטלית, מייסד האתר WGSN, והבעלים של האתר המוביל בנושא עיצוב וטרנדים Stylus.
אמבר אנדרסון (Amber Anderson), שחקנית הסרט  'LOTUS EATERS', דוגמנית מסלול בינלאומית, שנבחרה לאחרונה כ"פנים" של בית האופנה והתמרוקים "קנזו".
אלכסנדרה מקגינס (Alexandra McGuinness), סטייליסטית מהמובילות בלונדון, בימאית 'LOTUS EATERS', שזכה לשבחים בפסטיבל טרייבקה האחרון המתאר חיים של דוגמנים צעירים בלונדון.

עוד באירועי שבוע האופנה חולון:
כנס לתעשיית האופנה והטקסטיל בהשתתפות בכירי תעשיית האופנה הישראלית והאורחים הבינלאומיים.
באירוע הפתיחה תהלוכת אופנה: מחווה עכשווית לאופנה ישראלית בהובלתם של אמנית ליז חג'ג' ומעצב האופנה יונתן זוהר.
חדר השראה: מעצבת האופנה והאמנית ליאורה טרגן תעתיק את הסטודיו שלה לחלל המוזיאון ותיצור חדר השראה וסדנת עבודה בהשתתפות הקהל.
סטודיו חי: שתי הפקות אופנה של סטייליסטים מובילים שיתרחשו במהלך הכנס במוזיאון, וישודרו חי באתר הכנס באינטרנט.
שבוע בכורות סרטי אופנה בסינמטק חולון:
‏LOTUS EATERS סרט הביכורים של אלכסנדרה מקגינס שזכה לשבחים בפסטיבל טרייבקה האחרון, ומתאר חיים של דוגמנים צעירים בלונדון, בהשתתפות אמבר אנדרסון, דוגמנית מסלול בינלאומית וה"פנים" של "קנזו". הקרנה חגיגית במעמד הבמאית והשחקנית.
‏FASHION in FILM תוכנית מהאקדמיה "סנטרל סנט מרטינס" בלונדון, המאירה אלמנטים מיוחדים של אופנה בהיסטוריה של קולנוע. בהשתתפות אוצרת התוכנית אינגה פרייזר.
‏VIDAL SASSON: THE MOVIE סרט תיעודי חדש על אחד ממעצבי השיער המשפיעים ביותר בעולם, קשריו עם ישראל והיהדות והשפעות העיצוב והאדריכלות על עבודתו.
‏THE TENTS סרט תיעודי חדש על שבוע האופנה בניו יורק ועל אחד הלוקיישנים הידועים שלו המוקמים מדי שנה, האוהל הענק בBryant Park.
‏MY LITTLE PRINCESS אחד מהסרטים המדוברים בעולם האופנה מאז פסטיבל קאן האחרון. סרט עלילתי אוטוביוגרפי על ילדה הגדלה בצל אמה, צלמת האופנה החשובה ביותר של פריז בשנות השבעים, בכיכובה של איזבל הופר.